Home Správy Horanský v Poprade napriek sľubnému vedeniu so stopkou v 1. kole

Horanský v Poprade napriek sľubnému vedeniu so stopkou v 1. kole

POPRAD – Úspešný kvalifikant Filip Horanský prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v Poprade (64 000 EUR +H, antuka vonku) s Čechom Václavom Šafránkom po setoch 6:4, 6:7(7), 2:6.

V úvodnom sete ťažil náš tenista z väčšej rozohratosti. Mierne favorizovaný Čech síce vyrovnal z 1:3 na 3:3, no v 7. geme prišiel po druhý raz o podanie, čo sa mu stalo osudným. Do druhého dejstva vstúpil Filip výborne. Viedol 3:1 i 4:2. Rodák z Brna si vzal späť požičané za stavu 3:4, v dramatickej koncovke už diváci brejk nevideli a na rad prišla skrátená hra. Český tenista v nej uspel po výsledku 9:7. Psychologickú výhodu mal na svojej strane. Piešťanec síce dokázal v rozhodujúcej časti zmazať manko 0:2, no v ďalšom priebehu ťahal za kratší koniec.

„Škoda koncovky druhého setu. Mal som tam pri jeho podaní brejkbal na 6:5 a ak by som ho premenil, mohol som to doservovať do víťazného konca. Jedna loptička a všetko mohlo byť inak. V treťom sete už bol lepší, ja zasa unavenejší, robil som chyby,“ zhodnotil zverenec Jána Krošláka.