Home Správy Horanský v Sopote na druhý challengerový titul nedosiahol

Horanský v Sopote na druhý challengerový titul nedosiahol

by Dominika Mikušiaková

SOPOT – Desiaty nasadený Filip Horanský nestačil vo finále turnaja ATP Challenger 100 v Sopote (92 040 EUR +H, antuka vonku) na najvyššie nasadeného Taliana Stefana Travagliu po setoch 4:6, 6:2, 2:6.

V prvom sete o všetkom rozhodol brejk Travagliu z piatej hry. Slovenský tenista si žiadne šance na príjme nevypracoval a najvyššie nasadený Talian za stavu 5:4 premenil svoj prvý setbal.

Horanský mal výborný vstup do druhého dejstva. Rýchlo sa ujal vedenia 2:0, následne odvrátil hrozbu straty podania a brejk potvrdil. Žiadne ďalšie komplikácie nedopustil a za stavu 5:2 set ukončil na príjme.

Rozhodujúci set však lepšie vyšiel talianskemu favoritovi.  Filip dvakrát prišiel o servis a prehrával už 0:4. Za tohto stavu odvrátil päť brejkbalov a aspoň kozmeticky upravil skóre. Travaglia za stavu 5:2 zápas dopodával čistou hrou.

• pomer es 5:4 z pohľadu Horanského