Home Správy Horanský po dráme postupuje do semifinále bosnianskeho challengeru

Horanský po dráme postupuje do semifinále bosnianskeho challengeru

BANJA LUKA – Piaty nasadený Filip Horanský zdolal vo štvrťfinále turnaja ATP Challenger 80 v bosnianskej Banja Luke (46 600 EUR +H, antuka vonku) 14. nasadeného Čiľana Alejandra Tabila 6:2, 5:7, 6:1.

Prvý brejk si vybojoval náš tenista ziskom tretieho gemu cez zhodu. Potvrdil ho čistou hrou. Následne sa mu podarilo ďalšie prelomenie súperovho podania. Tabilo sa pokúsil o zdramatizovanie priebehu, vzal si jeden stratený servis späť. V záverečnom ôsmom geme potreboval Filip sedem setbalov na uzavretie prvého dejstva.

V druhom sete mal Slovák slabší štart. Čiľan mu odskočil na rozdiel dvoch gemov. Následne priebeh dokonale otočil, keď predviedol sériu štyroch získaných hier. Zápas mohol ukončiť na riterne v geme číslo deväť, ponúknutý mečbal nepremenil. Tento moment bol pre ďalší vývoj kľúčový – Tabilo napodobnil Filipa a od inkriminovaného mečbalu mal hru vo svojej réžii. Ziskom 12. gemu si vynútil tretí set.

Ten začal Horanský na príjme a získal ďalší brejk. Postupne prebral kontrolu nad priebehom zápasu. Juhoameričan mu poskytoval pri svojom podaní množstvo príležitostí. Do štatistík sa zapísal len jediným gemom. Náš tenista ukončil duel využitím piateho mečbalu v siedmej hre.

• Filip zaznamenal 9 es
  • pomer dvojchýb 2:14
  • k dispozícii mal 21 brejkbalov, premenil 8

V semifinále si Filip Horanský skríži raketu s víťazom zápasu medzi piatym nasadeným Indom Sumitom Nagalom a turnajovou šestkou Argentínčanom Federicom Coriom.