Home Správy Horanský nedohral štvrťfinále challengeru v Ríme, zranil sa

Horanský nedohral štvrťfinále challengeru v Ríme, zranil sa

by Tomáš Tomeček

RÍM – Deviaty nasadený Filip Horanský na turnaji ATP Challenger 80 v Ríme (46 600 EUR +H, antuka vonku) vzdal za stavu 4:6, 0:1 štvrťfinále proti 17. nasadenému Talianovi Gianovi Marcovi Moronimu.

Prvý set priniesol atraktívny tenis, hráči sa nebáli mixovať údery. Prvý brejk si vybojoval Filip, v treťom geme dokázal vybehať ofenzívne údery a donútil súpera k chybe. O svoje podanie však prišiel v nasledujúcej hre – na záver vyprodukoval dvojchybu. Podanie bolo asi najslabším prvkom hry v úvodnom sete a kontrastovalo s medzihrou. V deviatej hre prišiel o kľúčový servis práve náš reprezentant.

V úvodnom geme druhého setu prišiel pád nášho reprezentanta, po ktorom už vo zvyšku zápasu nepokračoval.

• odohraných 11 gemov trvalo úctyhodných 66 minút
  • Horanský vzdal zápas prvýkrát od júla 2016

Do rebríčka ATP si pripíše zverenec Karola Kučeru 15 bodov a v pondelok by si mal vytvoriť nové rebríčkové maximum v podobe 163. miesta.