Home Správy Horanský na veľkom turnaji v Janove so stopkou v prvom kole

Horanský na veľkom turnaji v Janove so stopkou v prvom kole

by David Pavlik

JANOV – Filip Horanský neuspel v úvodnom kole podujatia ATP Challenger 125 v talianskom Janove (137 560 EUR + H, antuka vonku).

V súboji nenasadených tenistov podľahol domácej voľnej karte Lorenzovi Musettimu 3:6, 4:6. Talian je aktuálne až 495. hráčom ATP poradia, Horanský sa nachádza na 189. priečke.

Úvodný set rozhodol samotný úvod stretnutia. Talian odskočil do náskoku 3:0 a vedenie si dokázal postrážiť. Horanského môže mrzieť šesť nevyužitých brejkbalov, vrátane náskoku 40:0 pri servise súpera v siedmom geme.

Talian pokračoval v spoľahlivom výkone aj na začiatku druhého setu. Brejk z tretieho gemu potvrdil aj napriek manku 15:40 v nasledujúcej hre. Poistku na príjme pridal Musetti v siedmom geme. Horanský následne ešte znížil na 4:5, na obrat už ale nedosiahol.