Home Správy Horanský po skvelom obrate do finále turnaja v Sopote

Horanský po skvelom obrate do finále turnaja v Sopote

by David Pavlik

SOPOT – Desiaty nasadený Filip Horanský sa prebojoval do finále turnaja kategórie ATP Challenger 100 v poľskom Sopote (92 040 EUR +H, antuka vonku).

Zverenec Karola Kučeru (187. v poradí ATP) zdolal v dramatickom semifinále nenasadeného Rusa Aslana Karaceva (321. v poradí ATP) 5:7, 7:5, 7:6(7). Jeho finálovým súperom bude najvyššie nasadený Talian Stefano Travaglia.

Horanský v úvodnom dejstve dvakrát nepotvrdil brejk, za čo v koncovke setu pykal. Karacev rozhodol úspechom na príjme v jedenástom geme. V druhom sete prehrával Horanský už 0:3 a 15:40, zlepšeným výkonom sa ale vrátil do hry. Vyrovnal na 3:3 a o pár minút si za stavu 3:4 poradil aj s mankom 0:40. V koncovke bol tentokrát presvedčivejší Slovák.

Rozhodujúci set pripomínal úvodné dejstvo. Horanský nepotvrdil brejk pri skóre 1:0 a tiež pri pokuse o spečatenie postupu za stavu 5:4. O postupujúcom nakoniec rozhodovala skrátená hra. Zverenec Karola Kučeru v nej vymazal dva mečbaly a v obrovskej dráme napokon sám využil hneď prvú šancu.