Home Správy Horanský do štvrťfinále challengeru v Come nepostúpil

Horanský do štvrťfinále challengeru v Come nepostúpil

COMO – Filip Horanský prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger v talianskom Come (64 000 EUR, antuka vonku) s domácim Salvatorem Carusom v troch setoch 2:6, 6:1, 5:7.

Úvod zápasu bol jasne v réžii Taliana. Odpútal sa do vedenia 5:0 a po zmene strán mohol prvý set pri vlastnom servise ukončiť. Filip ešte zabojoval, znížil, no šlo len o kozmetickú úpravu skóre.

Kritickými chvíľami si prešiel piešťanský rodák na začiatku druhého dejstva. Pri svojom podaní však odolal trom brejkbalom za sebou a zakrátko viedol 3:0. Momentum bolo razom na jeho strane. V šiestom geme súpera druhým brejkom definitívne zlomil.

Do rozhodujúcej časti vkročil lepšie domáci tenista, ktorý odskočil na rozdiel troch hier. Náš hráč vydrel ribrejk za stavu 1:3, ale vyrovnania sa po zmene strán nedočkal. Napokon sa predsa len zmobilizoval. Pri manku 3:5 odvrátil na príjme mečbal a o pár minút bolo vyrovnané. Koncovka patrila znova rodákovi z Avoly, ktorý ukončil duel na riterne.