Home Správy Horanský do 3. kola challengeru v Portoroži, vyzve v ňom krajana

Horanský do 3. kola challengeru v Portoroži, vyzve v ňom krajana

PORTOROŽ – Piaty nasadený Filip Horanský zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) Tomása Martína Etcheverryho z Argentíny 7:6(3), 6:1.

Rebríčkový rozdiel nebolo v úvodných gemoch veľmi vidieť, obaja tenisti si držali podania. Zo stereotypu vystúpil Filip v siedmom geme, keď si vybojoval čistou hrou brejk, ktorý potvrdil. Súper v koncovke vyrovnal z 3:5 na 5:5.  O víťazovi prvého setu rozhodovala skrátená hra. Obaja ju začali stratou servisov, postupne sa Horanského výkon ustálil a vybudoval si náskok 6:2. Juhoameričan nakoniec len skorigoval skóre – 3:7.

Druhý set bol už v plnej réžii slovenského tenistu. Hráč z piatej svetovej stovky s ním držal krok len do tretieho gemu. Potom nasledovala „sólojazda“ piatich víťazných hier za sebou. Horanský stretnutie ukončil za stavu 5:1 na servise, keď premenil prvý mečbal.

• Horanský získal 73 % fiftínov po svojom prvom servise
  • pomer dvojchýb 5:1 z pohľadu Horanského
  • ani jeden z hráčov nedokázal odvrátiť brejkbal

V osemfinálovom 3. kole bude čeliť zverenec Karola Kučeru ešte včera postúpivšiemu krajanovi Lukášovi Kleinovi.