Home Správy Horanský s prehľadom do 3. kola challengeru v Budapešti

Horanský s prehľadom do 3. kola challengeru v Budapešti

BUDAPEŠŤ – Dvanásty nasadený Filip Horanský zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v maďarskej Budapešti (46 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) Lucasa Miedlera z Rakúska 6:2, 7:6(4).

Vstup do zápasu vyšiel piešťanskému rodákovi na výbornú. Súpera okamžite brejkol a v dominantnom výkone pokračoval aj v ďalších minútach. Pri vlastnom servise stratil v prvom sete dovedna tri fiftíny, brejkovou poistkou na 5:2 definitívne rozhodol o svojom vedení.

Druhé dejstvo bolo podstatne vyrovnanejšie. Obaja kvalitne podávali a svojho protivníka nepustili k žiadnej šanci na brejk. V skrátenej hre premenil Filip za stavu 6:4 víťazným forhendovým obhodením hneď prvý mečbal.

• Horanský nečelil žiadnemu brejkbalu
  • po svojom 1. servise uspel v 27 z 30 výmen
  • využil obe šance na prelomenie súperovho podania

O štvrťfinále sa pobije zverenec Karola Kučeru so siedmym nasadeným Talianom Filippom Baldim. V Budapešti sa dnes darilo aj Norbertovi Gombosovi, ktorý hral ešte len 1. kolo.