Home Najdôležitejšie Horanský ani Molčan neuspeli v dohrávkach napriek veľkým príležitostiam: S turnajom v Ríme sa lúčia v prvom kole

RÍM – Slovenskí tenisti Filip Horanský a Alex Molčan nezvládli dohrávané duely na challengerovom turnaji v talianskej metropole a s turnajom sa lúčia.

Filip Horanský podľahol Talianovi Giustinovi v dvoch setoch (6:7,5:7) aj napriek tomu, že v druhej sade viedol už 4:0 s náskokom dvoch brejkov. Rodák z Piešťan mal v deviatej hre druhého setu štyri setbaly na vyrovnanie zápasu, ktoré však nevyužil a sériou štyroch gemov v rade prehral druhý set výsledkom 5:7.

Nedarilo sa ani ďalšiemu slovenskému zástupcovi Alexovi Molčanovi, ktorý vstupoval do zápasu s Rakúšanom Ofnerom po včerajšom prerušení pre tmu za stavu 2:2 v treťom sete. V piatom geme mal dve brejkbalové príležitosti, ktoré nevyužil a následne stratil čistou hrou svoj servis. Záver zápasu si skúsený Rakúšan postrážil a postúpil do druhého kola.