Home Správy Hončová po veľkom víťazstve do štvrťfinále v Santa Margherite di Pula

Hončová po veľkom víťazstve do štvrťfinále v Santa Margherite di Pula

SANTA MARGHERITA DI PULA – Michaela Hončová zdolala v 2. kole ITF turnaja v talianskej Santa Margherite di Pula (25 000 USD, antuka vonku) najvyššie nasadenú Slovinku Polonu Hercogovú po veľkom boji 7:6(7), 6:7(5), 6:4.

V prvom sete sa hralo do stavu 3:3 bez brejku. Následne sa na príjme presadila slovinská favoritka, no Miška okamžite odpovedala. Rovnaký scenár sa vzápätí zopakoval. Napokon rozhodoval o všetkom tajbrejk. Naša tenistka v ňom premenila tretí setbal.

Na začiatku druhého dejstva sa blysla dvomi čistými hrami. Slovinka ožila za stavu 1:3. Šnúrou štyroch gemov otočila priebeh, ale zvraty pokračovali. Bratislavská rodáčka odmietla zložiť zbrane a v koncovke si vypracovala vedenie 6:5 s výhodou servisu. Zápas neukončila a v druhej skrátenej hre dňa ťahala za kratší koniec.

V rozhodujúcom sete nestačil Slovenke náskok 3:0, neskôr ani 4:2. V závere sa zdalo, že bude pykať. Po súperkinom vyrovnaní na 4:4 však zvládla pri vlastnom podaní skóre 0:30 a po zmene strán spečatila cenný triumf čistou hrou.

• stretnutie trvalo 3 hodiny a 8 minút
  • prinieslo 15 brejkov
  • odohralo sa 234 výmen
  • Hercogová je v rebríčku WTA na 129. mieste, v minulosti jej patrila aj 35. pozícia

O semifinále sa Michaela Hončová pobije s prijateľnou súperkou – Rumunkou Nicoletou-Catalinou Dascaluovou alebo nemeckou kvalifikantkou Katharinou Gerlachovou.