Home Správy Hončová odvrátila mečbaly a v Taliansku si zahrá o finále

Hončová odvrátila mečbaly a v Taliansku si zahrá o finále

SANTA MARGHERITA DI PULA – Michaela Hončová si poradila vo štvrťfinále ITF turnaja v talianskej Santa Margherite di Pula (25 000 USD, antuka vonku) s nemeckou kvalifikantkou Katharinou Gerlachovou po setoch 3:6, 7:5, 6:3.

Úvodné dejstvo bratislavskej rodáčke nevyšlo. Na stratu servisu z prvej hry ešte odpovedala, no o pár minút prehrávala 1:3 i 2:4. V 7. geme pridala Nemka ďalší brejk a koncovku si postrážila. Podanie príliš nepomáhalo ani jednej tenistke.

Druhý set sa začal sériou štyroch brejkov. Následne si nemecká kvalifikantka udržala servis, čo sa ukázalo ako dôležitý moment. V ďalších minútach si tenistky nevedeli udržať podanie. Miška sa zmobilizovala v poslednej chvíli. Za stavu 3:5 zmazala mečbal, rovnaký kúsok zopakovala aj za stavu 4:5 a vydrela vyrovnanie. Z psychologickej výhody napokon vyťažila obrat na 7:5.

V rozhodujúcej časti zostal charakter zápasu nezmenený. Prvý udržaný servis predviedla sympatická Slovenka v 6. hre, keď zvyšovala na 4:2. Bol to kľúčový moment. Záver bol v réžii našej hráčky.

• zápas priniesol 37 brejkbalov a 21 brejkov
  • Hončová zapojila do hry 87 percent 1. podaní
  • na príjme 2. servise mala 79-percentnú úspešnosť

V boji o finále čaká Michaelu Hončovú nasadená trojka Kathinka von Deichmannová z Lichtenštajnska.