Home Správy Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila

Hončová na ITF turnaji v Záhrebe negatívnu sériu neukončila

by Michal Pokrivka

ZÁHREB – Michaela Hončová prehrala v 1. kole ITF turnaja v chorvátskom Záhrebe (60 000 USD, antuka vonku) s Ruskou Oľgou Dorošinovou v troch setoch 1:6, 7:5, 1:6.

Na začiatku zápasu síce naša tenistka dokázala odpovedať na brejk súperky, no pri vlastnom podaní sa aj naďalej trápila. Do konca úvodného dejstva oň prišla ešte trikrát, čoho výsledkom bolo skóre 1:6.

V druhom sete sa hra vyrovnala. Miška viedla 2:0, vzápätí však nepochodila pri troch šanciach na pridanie brejkovej poistky a o pár minút prehrávala 2:4. Tým sa zvraty neskončili. Bratislavčanka rýchlo vyrovnala a v napínavom závere mala prevahu.

Rozhodujúca časť bol znova jednoznačne v réžii ruskej tenistky. Dominovala vo všetkých herných činnostiach, a hoci Slovenka odolala za stavu 0:5 trojici mečbalov, na riterne už pri celkovo štvrtej šanci súperky taká úspešná nebola.

Zaujalo nás:

  • Dorošinová spravila 13 dvojchýb
  • Hončová mala po 1. i 2. servise nižšiu než 50-percentnú úspešnosť získavania bodov
  • prehrala 6. zápas za sebou

Pred malou chvíľou vypadla v Záhrebe aj Rebecca Šramková. Slovenskú bilanciu sa dnes pokúsi vylepšiť ešte Jana Čepelová. Miška sa v Chorvátsku predstaví aj vo štvorhre po boku Uzbečky Sabiny Šaripovovej.

Podobné články

Leave a Comment

eighteen + 14 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy