Home Najdôležitejšie Holger Rune neprestáva udivovať tenisový svet: 18-ročný supertalent získal najcennejší skalp kariéry

Holger Rune neprestáva udivovať tenisový svet: 18-ročný supertalent získal najcennejší skalp kariéry

by Majo Malinovský
Holger Vitus Nødskov Rune

MÉTY – Má len 18 rokov a už udivuje celý tenisový svet. Dánsky supertalent Holger Vitus Nødskov Rune opäť zažiaril a na halovom podujatí Moselle Open vo francúzskych Métach dosiahol najcennejší triumf kariéry.


Najcennejší skalp kariéry

Rune, ktorý má v tejto sezóne na konte už 61 singlových víťazstiev, si po úspešnej kvalifikácii a demolácii Zapatu Mirallesa, s ktorým v prvom kole nestratil ani jedinú hru, v Métach vyšliapol prekvapivo aj na aktuálnu svetovú 24. Lorenza Sonega.

S talianskym súperom síce úvodný set stratil po prehratom tajbrejku, ale potom už dianie na kurte ovládol a dvakrát triumfoval 6:4. Rune získal len druhý skalp hráča z TOP 50, ale úplne prvý z elitnej 25. Zároveň svoju tohtosezónnu bilanciu v hale upravil na 9-0.Pripravení na štvrťfinále

“Pripravení na štvrťfinále. Dnes to bola veľká bitka. Tenis na vysokej úrovni a moja prvá výhra nad hráčom z TOP 25. Zajtra odpočinok a príprava na ďalší zápas v piatok,” napísal po veľkom víťazstve dánsky mladík na sociálnej sieti.

O premiérové semifinále na okruhu ATP si dánsky tínedžer zahrá so španielskym súperom Pablom Carrenom-Bustom, ktorý je aktuálne 16. hráčom rebríčka ATP.

Zdroj: ts, Instagram – Holger Vitus Nødskov Rune

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + twelve =