Home Zo zákulisia Hewitt vidí v pláne na podporu nižšie postavených hráčov vážne trhliny

Hewitt vidí v pláne na podporu nižšie postavených hráčov vážne trhliny

by Dominika Mikušiaková

Bývalý austrálsky tenista Lleyton Hewitt sa vyjadril k plánovanému fondu na podporu nižšie postavených tenistov. Vidí v ňom veľké trhliny.

S plánom na finančnú podporu hráčov, ktorí najviac trpia výpadkom príjmov v období koronakrízy, prišiel prezident Rady hráčov ATP Novak Djokovič. Tento plán mnohí vítajú, našlo sa však aj niekoľko odporcov, vrátane svetovej trojky Dominica Thiema.


Podľa plánu by do fondu mali prispieť všetci hráči z elitnej stovky singlového rebríčka a top 20 deblového rebríčka. Práve toto sa nepozdáva bývalej svetovej jednotke Lleytonovi Hewittovi. „Pozrite sa na niekoho, kto pracoval tak tvrdo ako James Duckworth. V posledných rokoch urobil všetko pre to, aby sa mohol vrátiť do top 100,” uviedol citovaný portálom Tennis365.„Momentálne nezarába žiadne peniaze a je v strate. Napriek tomu od neho ATP chce, aby venoval päť až desaťtisíc dolárov pre hráčov tesne za stovkou. Nepozdáva sa mi to. Nemyslím si, že to bude fungovať pri týchto menej známych hráčoch,” objasnil podľa neho najväčší problém s fondom.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 2 =