Home Správy Hercogová zastavila spanilú jazdu 17-ročnej súperky – má tretí titul

Hercogová zastavila spanilú jazdu 17-ročnej súperky – má tretí titul

Polona Hercogová

LUGANO – Víťazkou turnaja WTA International v Lugane (250 000 USD, antuka vonku) sa stala slovinská tenistka Polona Hercogová. Tá si vo finále poradila so 17-ročnou Poľkou Igou Šwiatekovou po setoch 6:3, 3:6, 6:3.

Hercogová získala brejk na 2:1, Šwiateková však okamžite zareagovala ribrejkom. Slovinka potom opäť udrela na príjme a šla do vedenia 3:2. Ďalší gem prerušil dážď a hráčky museli odísť do šatní. Po návrate premenila skúsená rodáčka z Mariboru ďalší brejkbal a viedla 5:2. Na servise mala potom tri setbaly, ale Poľka nakoniec dlhý gem zvládla, obrala súperku o podanie a vynútila si pokračovanie. Nakopila však, podobne ako v celom sete, množstvo nevynútených chýb. Hercogová sa tak dostala k ďalšiemu setbalu a ten už premenila.

V druhom dejstve získala ako prvá brejk opäť Hercogová – tentokrát na 2:1. Šwiateková však reagovala ribrejkom. O chvíľu opäť obrala súperku o servis a viedla 4:3. Tentokrát výhodu potvrdila. Na riterne sa potom dostala do vedenia 40:15 a premenila druhý setbal, čím si vynútila rozhodujúce dejstvo.

V ňom mala spočiatku prevahu Šwiateková, viedla 2:0. Hercogová však dosiahla brejk na 1:2 a pridala aj ďalší na 3:2. Zápas zakončila na príjme po druhom mečbale.