Home Najdôležitejšie Henman vymenoval štyroch hráčov, ktorí môžu na Wimbledone ohroziť Federera

Henman vymenoval štyroch hráčov, ktorí môžu na Wimbledone ohroziť Federera

by Michal Pokrivka

Brit Tim Henman, štvornásobný wimbledonský semifinalista, do ktorého vkladali domáci fanúšikovia v All England Clube dlhé roky najväčšie nádeje, sa vyjadril k nadchádzajúcemu ročníku. Kto budú najväčší vyzývatelia švajčiarskeho obhajcu titulu Rogera Federera?

„Myslím, že ak budú zdraví, Roger a ‚Rafa‘ sú jasní favoriti,“ začal svoj rozhovor pre televíznu stanicu Sky Sports. „V ďalšej skupine by ste mohli vymenovať dlhý zoznam hráčov. Dal by som tam Novaka Djokoviča, mohol by som pridať Miloša Raoniča, ak ho nebudú trápiť zranenia. Má nebezpečnú hru a bol už vo wimbledonskom finále,“ zamyslel sa 44-ročný rodák z Oxfordu.

Napokon pridal ešte ďalšie dve mená veľkých vyzývateľov. „John Isner dosiahol tento rok niektoré zo svojich najväčších úspechov. Vyhral v Miami, má skvelý servis. Grigor Dimitrov hral dobre, je to výborný tenista a v minulosti tu bol v semifinále,“ dodal Henman.

Hlavná súťaž 132. ročníka Wimbledonu sa začne v pondelok 2. júla. Finále mužskej dvojhry sa bude hrať v nedeľu 15. júla od 15:00 SELČ.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × four =