Home Zo zákulisia Heninová o Clijstersovej: „Vracia sa pre potešenie“

Heninová o Clijstersovej: „Vracia sa pre potešenie“

by Michal Pokrivka

ANTVERPY – Belgičanka Kim Clijstersová sa už začiatkom marca vráti do súťažného diania. Jej krajanka a kamarátka Justine Heninová sa k tomu vyjadrila pre belgické noviny Het Laatste Nieuws.

„Nikto nevie, čo od toho očakávať. Kim sa vracia pre potešenie, ale ako ju poznám, určite má aj osobné ambície. Zábava však bola odjakživa jej palivom. Vždy milovala život na okruhu,“ uviedla Heninová.

Na otázku, či sa môže jej krajanka vrátiť medzi špičku, odpovedala: „Je tu taká možnosť. Momentálne nie je žiadna žena, ktorá dokáže dominovať. Zároveň však nesmieme zabúdať, že nehrala sedem rokov. Tenis sa za ten čas vyvinul. Hráčky sú silovejšie a výbušnejšie. Často počujem, že ľudia uvádzajú ako príklad Serenu Williamsovú, ale ona nikdy neprestala na taký dlhý čas.“Justine Heninová je o rok staršia ako Clijstersová, skončila po Australian Open 2011, no nevyhla sa otázke, či ju tiež neláka návrat. „Pred deviatimi rokmi som utrpela zranenie lakťa a bolo mi jasné, že sa moja kariéra skončila. Som s tým zmierená. Kimino rozhodnutie na tom vôbec nič nemení. Dnes je v mojom živote na prvom mieste rodina. Preto sa nezúčastňujem ani na exhibíciách. Aj bez hrania som spokojná,“ dodala bývalá svetová jednotka.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 + eleven =