Home Najdôležitejšie Halepovej skrat, Zverev s „kanárom”

Halepovej skrat, Zverev s „kanárom”

LONDÝN – V treťom kole Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) pokračujú prekvapenia na úkor nasadených tenistov. Na turnaji končí svetová jednotka Simona Halepová aj mužská trojka Alexander Zverev.

Najvyššie nasadená Rumunka Simona Halepová prehrala s Taiwančankou Sie Šu-wej v troch setoch 6:3, 4:6, 5:7.

V prvom sete plnom brejkov vyhrala Rumunka, keďže si podanie podržala dvakrát. Jej súperka iba jediný raz. V druhom dejstve si taiwanská tenistka vypracovala náskok 3:1, Halepová sa vrátila a vyrovnala. Záver setu však patril jej súperke, šla do brejku na 5:4 a čistou hrou doservovala.

V rozhodujúcom dejstve sa dostala svetová jednotka už do pohodlného vedenia 5:2. Vtedy sa však začal veľký obrat jej súperky. Postupne znižovala, dokonca za stavu 4:5 odvrátila mečbal. Následne v 11. hre dosiahla ďalší brejk. Nasledujúci zložitý gem, kde čelila dvom brejkbalom, uzavrela pri prvej príležitosti.

Grandslamová mizéria Alexandra Zvereva pokračuje aj na Wimbledone. Nasadená trojka nestačila na 138. muža sveta Ernestsa Gulbisa po päťsetovej bitke 6:7(2), 6:4, 7:5, 3:6, 0:6.

V prvom sete hral na oboch stranách prím servis, o osude dejstva tak musel rozhodnúť tajbrejk. Ten nemeckému favoritovi vôbec nevyšiel, stratil ho pomerom 2:7. V druhom sete sa otriasol a ovládol ho 6:4. V treťom sete Lotyš podával do zápasu, favorit však priebeh setu zvrátil a dostal sa do vedenia 2:1.

Štvrtý set zvládol lepšie Lotyš, o víťazovi tak musel rozhodnúť piaty set. V ňom Gulbis absolútne dominoval. Zverev uhral v celom priebehu iba šesť fiftínov a s Wimbledonom sa tak lúči „kanárom“.