Home Správy Halepová skončila v Pekingu už v 2. kole, ale má aj dôvod na radosť

Halepová skončila v Pekingu už v 2. kole, ale má aj dôvod na radosť

PEKING – Šiesta nasadená Rumunka Simona Halepová prehrala v 2. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Pekingu (8 285 274 USD, tvrdý povrch vonku) s Jekaterinou Alexandrovovou z Ruska 2:6, 3:6.

Vstup do zápasu favoritke vôbec nevyšiel. Za stavu 0:2 nevyužila tri šance na ribrejk a jej strata o chvíľu narástla na trojgemovú. V ďalších minútach sa jej ešte podarilo znížiť na 2:3, ale v rámci prvého setu toho viac nepredviedla.

V druhom dejstve sa rumunská tenistka naďalej trápila. Tentoraz síce pri manku 0:2 získala súperkino podanie, no stále bola horšou hráčkou. V závere vykresala iskierku nádeje, keď sa z 1:4 priblížila na 3:4, ale Ruska jej viac nedovolila.

• Halepová už na štvrtom turnaji za sebou nezvládla svoj druhý zápas
  • dnes získala pri vlastnom servise len 40 percent výmen
  • Alexandrovová využila 6 z 8 brejkbalov
  • dopustila sa 8 dvojchýb

Simona Halepová nemusí byť napriek skorému pekinskému koncu sklamaná. WTA dnes informovala, že ona i Kanadanka Bianca Andreescuová majú istý štart na MS WTA Tour v Šen-čene. Doplnili Ashleigh Bartyovú z Austrálie a Češku Karolínu Plíškovú.