Home Správy Halepová po piatich rokoch do semifinále Wimbledonu

Halepová po piatich rokoch do semifinále Wimbledonu

LONDÝN – Siedma nasadená Simona Halepová z Rumunska zdolala vo štvrťfinále grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) Číňanku Čang Šuaj 7:6(4), 6:1.

Prvý set rozohrala lepšie aktívnejšia Číňanka. Rýchlo odskočila na rozdiel troch gemov a za stavu 4:1 mala dokonca štyri šance zveľadiť svoj náskok. Nepodarilo sa jej to, Halepová si servis udržala a o pár minút bolo vyrovnané. Ďalšie prelomené podania neprišli, a tak musel rozhodnúť tajbrejk. Po výsledku 7:4 ho získala favoritka.

Momentum bolo na strane Rumunky a od stavu 1:1 v druhom dejstve získala tri gemy za sebou. V dlhej šiestej hre pridala poistku, čím odpor húževnatej Čang Šuaj definitívne zlomila. Vzápätí postup pri vlastnom podaní spečatila.

• Halepová zahrala len 17 víťazných úderov a dopustila sa 13 nevynútených chýb, aktívnejšia súperka skončila s bilanciou 22:29
  • odvrátila 4 z 5 brejkbalov
  • medzi najlepšie kvarteto postúpila v Londýne premiérovo od ročníka 2014

„V prvom sete som o víťazstvo musela tvrdo bojovať. Ale vedela som, že dnes musím hrať tak dobre, ako len viem,“ uviedla po zápase Simona Halepová. Jej súperkou v druhom kariérnom semifinále Wimbledonu bude ôsma nasadená Ukrajinka Elina Svitolinová alebo české prekvapenie Karolína Muchová.