Home Najdôležitejšie Greg Rusedski predpovedá, koľko grandslamov vyhrá Novak Djokovič v roku 2024

Greg Rusedski predpovedá, koľko grandslamov vyhrá Novak Djokovič v roku 2024

by Jaroslav Šípkar
Novak Djokovič, US Open 2023

Koľko grandslamových titulov získa Novak Djokovič budúci rok? Toto je predpoveď od legendárneho Grega Rusedskeho.


Novak Djokovič je fenomenálny aj vo veku 36 rokov. Patrí medzi najúspešnejších športovcov vôbec. Tento rok si zahral finále na všetkých 4 grandslamových turnajoch. Získal z nich tri tituly (Australian Open, Roland Garros a US Open). Len päťsetová finálová wimbledonská prehra s Carlosom Alcarazom ho pripravila o kalendárny Grand Slam.

Srb je držiteľom rekordu so ziskom 24 grandslamových trofejí, čím už vyrovnal aj absolútnu rekordérku legendárnu Margaret Courtovú. A nekončí. Podľa Grega Rusedskeho Novak Djokovič získa budúci rok minimálne jeden až dva grandslamové tituly. Hovoril aj o tom, že finále v Cincinnati, v ktorom otočil napriek zdravotným problémom súboj s Alcarazom (5:7 7:6 7:6) bolo kľúčové na jeho následnej ceste za titulom na US Open.

“Počas tohto zápasu bojoval s úpalom, pretože v Cincinnati bolo naozaj horúco. Vie, ako zvládať tieto situácie. Vzal si trochu času, požiadal o ošetrenie, vyhral druhý set a potom v treťom vybojoval svoje víťazstvo. Novak vie, ako si poradiť s najdôležitejšími situáciami. To bol rozhodujúci zápas pre jeho víťazstvo na US Open,” hovoril Rusedski v podcaste Inside-In na Tennis Channel.

“Novaka tento rok veľmi potešili tri grandslamové tituly a celkovo zisk 24. Ale aj na budúci rok má Australian Open, jeho najúspešnejší grandslam, takže mám pocit, že 25-26 je pripravených minimálne na budúci rok,” predpovedá legendárny britský tenista.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 4 =