Home Najdôležitejšie Grandslamový šampión a bývalá jednotka piatykrát pred oltárom: Impulzívna legenda má o 30 rokov mladšiu ženu

Grandslamový šampión a bývalá jednotka piatykrát pred oltárom: Impulzívna legenda má o 30 rokov mladšiu ženu

by Majo Malinovský
Ilie Nastase, Ioana Simionová

CONSTANTA – Láska kvitne v každom veku. Dôkazom je legendárny šesťnásobný grandslamový šampión (dvakrát v singli) a rumunská tenisová legenda Ilia Nastase, ktorý v 73 rokoch už po piatykrát podľahol chomútu. Tentokrát si známy búrlivák za ženu zobral o 30 rokov mladšiu Ioanu Simionovú.


Medzi pár hosťami aj bývalý futbalový kapitán Rumunska

“Nerobili sme nič špeciálne. Vyšli sme z kostola a išli na obed do reštaurácie. Jednoduché a krásne. Nikde sme nič neoznamovali, mali sme so sebou iba pár priateľov. Presne tak to manželka chcela,” povedal legendárny Rumun, ktorý sa okrem výborných výkonov na kurte preslávil aj poriadne impulzívnym správaním, pre domáce médiá.

Párik, ktorý sa dal dokopy zhruba pred dvoma rokmi po rozvode Nastaseho s vtedajšou manželkou Brigitte Sfatovou, sa zobral uplynulý víkend v prímorskom letovisku Constanta a aj keď na úrade boli zosobášení už od apríla, s tým cirkevným sa rumunský pár rozhodol vyčkať. Medzi hŕstkou svadobných hostí nechýbal ani niekdajší kapitán rumunskej futbalovej reprezentácie Ciprian Marica.Tenisový rebel s množstvom úspechov

Tenisovú legendu Rumunska považovanú za jednu z ikon 70-tych rokov preslávili okrem talentu a výborných výsledkov aj poriadne impulzívne výstupy a bohémsky život. Bukureštiansky rodák ovládol vo dvojhre French Open aj US Open, vo Wimbledone dvakrát dosiahol na finále, nedarilo sa mu len na Australian Open, kde nič nedosiahol. V All England Clube dosiahol na titul vo štvorhre aj v mixe.Veľkého rebela preslávila sponzorská zmluva s Nike, ktorú podpísal s firmou ako jeden z prvých na svete. Niekdajší reprezentant armádneho klubu Steaua Bukurešť získal hodnosť generálmajora, ale v posledných rokoch dal o sebe vedieť nepríjemnými kontroverziami.

Urážal Serenu, Kontaovú aj Keothavongovú

Ako fedcupový kapitán Rumunska rasisticky urazil Serenu Williamsovú, vulgarizmy počas zápasu reval aj na Britku Johanne Kontaovú a tvrdo sa obul aj do kapitánky Anne Keothavongovej, za čo mu organizátori zakázali vstup na Wimbledon. Len dva roky dozadu zas na seba strhol negatívnu pozornosť, keď bol Nastase dvakrát počas šiestich hodín zadržaný políciou pričom sa opitý snažil uniknúť hliadke. Nuž, snáď ho nová manželka opäť privedie k pokojnejšiemu životu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 3 =