Home Správy Gombosova wimbledonská generálka sa na challengeri v Ilkley skončila v 1. kole

Gombosova wimbledonská generálka sa na challengeri v Ilkley skončila v 1. kole

ILKLEY – Norbert Gombos prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v britskom Ilkley (127 000 EUR, tráva vonku) s Američanom Kevinom Kingom po setoch 3:6, 6:3, 6:7(5).

V úvode bola včera citeľná Norova nulová zápasová prax na tráve. Rozbehnutejší americký ľavák ho prvýkrát brejkol už vo 4. geme. Následne zvýšil na 4:1 a koncovku prvého setu si napriek čoraz vyrovnanejšiemu pomeru síl postrážil.

Prvé kľúčové momenty druhého dejstva prišli za stavu 2:2. Galantský rodák odvrátil dva brejkbaly, čím si udržal nádej na obrat. Reálne kontúry jej dodal v 8. hre, keď sa premiérovo presadil na riterne. Vzápätí využil prvý setbal.

V rozhodujúcom sete nepremenil rodák z Peachtree City brejkbal na 2:0. Za stavu 4:5, 15:15 z pohľadu Slováka sa rozpršalo a stretnutie muselo byť prerušené. Dohrávka prišla na rad až dnes. Prím v nej hral servis a postupujúceho musela určiť skrátená hra. Pomerom 7:5 ju získal Američan.

• obaja tenisti sa iba raz presadili na riterne
  • King mal až 74-percentné zapojenie 1. podania
  • Gombos má z posledných 14 zápasov na konte iba 3 víťazstvá

Pre Norberta Gombosa išlo o jediný prípravný turnaj pred Wimbledonom. O jeho hlavnú súťaž sa bude na kurtoch v Roehamptone bojovať na budúci týždeň.