Home Správy Gombos zvládol 1. kvalifikačné kolo na Wimbledone

Gombos zvládol 1. kvalifikačné kolo na Wimbledone

by Dominika Mikušiaková

LONDÝN – Norbert Gombos zvíťazil v 1. kvalifikačnom kole na grandslamovom Wimbledone (34 000 000 GBP, tráva vonku) kole nad rovnako nenasadeným Francúzom Glebom Sacharovom 6:2, 6:3

Na úvod zápasu sa slovenský tenista dostal po brejku do vedenia 3:1. Následne nevyužil 5 šancí pridať ďalší. Mrzieť ho to nemuselo, v 7. hre opäť udrel na príjme. Za stavu 5:2 využil pri vlastnom servise piatu možnosť set ukončiť.

Aj v druhom sete sa na podaní viac trápil Francúz. Po viacerých nevyužitých šanciach sa Noro presadil na riterne v 7. hre. Sacharovovi už šancu na obrat neposkytol, zápas ukončil za stavu 5:3 na podaní Francúza.

• Gombos v zápase čelil dvom brejkbalom, oba úspešne odvrátil
  • sám si vypracoval 14 príležitostí na brejk, premenil 4
  • ukončil negatívnu sériu štyroch prehier

V 2. kole kvalifikácie sa slovenský tenista stretne s Danielom Gimenom-Traverom zo Španielska, aktuálne 199. mužom sveta.