Home Správy Gombos na challengeri vo Winnipegu do štvrťfinále

Gombos na challengeri vo Winnipegu do štvrťfinále

WINNIPEG – Šiesty nasadený Norbert Gombos si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v kanadskom Winnipegu (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) s 12. nasadeným Andrewom Harrisom z Austrálie po setoch 4:6, 6:2, 6:3.

Norbi musel už na svojom úvodnom podaní odvracať brejkbal. K prvým príležitostiam na riterne sa dostal vo štvrtej hre, Austrálčanovi však pomohol presný servis. V deviatom geme viedol Slovák 30:0 svoje podanie však stratil. Súper následne ukončil prvé dejstvo.

Gombos začal druhý set oveľa lepšie. Využil súperove chyby, odvrátil dôležité brejkbaly a zrazu to bol Austrálčan, ktorý kopil chyby. Noro sa dostal do vedenia 5:2 a v ôsmom geme využil prvý setbal – Harris odohral jednoduchú loptu do siete.

Tretí set sa začal dramaticky – šance na vybudovanie rozhodujúceho náskoku mali vo veternom počasí obaja tenisti. Ani jeden nezvládol koncovky gemov. Austrálčan odvrátil dve hrozby straty podania, Gombos sa dostal z kritického stavu 0:40. V piatom geme sa do stavu 40:0 na riterne prebojoval slovenský reprezentant a bol úspešný. Náskok jedného brejku sa ukázal ako rozhodujúci. Zápas ukončil využitím tretieho mečbalu v deviatom geme.

• Gombos odvrátil 7 z 8 brejkbalov
  • po 1. podaní získal 74 percent výmen

Štvrťfinálovým súperom zverenca Tibora Tótha bude jednotka podujatia Austrálčan Bernard Tomič alebo 13. nasadený Li Če z Číny.