Home Správy Gombos v Orléanse zahodil päť mečbalov a končí v prvom kole

Gombos v Orléanse zahodil päť mečbalov a končí v prvom kole

ORLÉANS – Norbert Gombos (182. v hodnotení ATP) prehral v prvom kole turnaja ATP Challenger v Orléanse (127 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s Talianom Lucom Vannim (167.) po setoch 6:3, 3:6, 6:7(7).

V úvode sa náš tenista ujal vedenia 3:0. Vanni sa po brejku vrátil a vyrovnal na 3:3. Záver však opäť patril Gombosovi. Prelomil Talianov servis na 5:3 a v závere bez problémov doservoval prvý set do víťazného konca.

V druhom dejstve sme videli jediný brejkbal. Za stavu 2:1 ho premenil Vanni a prakticky tým rozhodol. Obaja hráči si potom držali servisy bez problémov a Talian si už po prvom setbale vynútil rozhodujúce dejstvo.

V ňom začal taktiež lepšie Vanni. Ujal sa vedenia 2:0. Rodákovi z Galanty sa v priebehu setu podarilo vrátiť a vyrovnal na 3:3. Žiaden ďalší brejk už diváci nevideli, a tak nasledoval tajbrejk. V ňom si Slovák vybudoval náskok 6:2 a s ním aj štyri mečbaly. Všetky však stratil. Za stavu 7:6 mal aj ďalšiu možnosť uzavrieť zápas, ale opäť pohorel. O chvíľu už viedol 8:7 Vanni a mečbal okamžite premenil.