Home Správy Neuveriteľný skrat – Gombos skončil na challengeri v Gatineau vo štvrťfinále

Neuveriteľný skrat – Gombos skončil na challengeri v Gatineau vo štvrťfinále

GATINEAU – Šiesty nasadený Norbert Gombos prehral vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v kanadskom Gatineau (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) s Brazílčanom Joaom Menezesom po setoch 6:4, 5:7, 5:7.

Náš tenista vstúpil do zápasu optimálne – brejkom. Náskok si dlho strážil, v ôsmom geme mu však prestalo fungovať prvé podanie, z čoho súper vyťažil ribrejk na 4:4. Dlho sa z neho neradoval. Norbi si požičané vzal okamžite späť a po zmene strán prvý set bez problémov doservoval.

V druhom dejstve podával spoľahlivejšie Brazílčan. Tri brejkbaly na 5:3 nezužitkoval, ale v koncovke svoj gradujúci výkon pretavil do vyrovnania. Za stavu 6:5 znova kvalitne riternoval a po dlhom boji napokon premenil v poradí piaty setbal.

Do rozhodujúceho setu vkročil lepšie galantský rodák, ktorý v tretej hre prelomil servis Juhoameričana. V ďalšom priebehu bol jasne lepší a po brejkovej poistke išiel podávať za stavu 5:2 na víťazstvo. Viedol 40:0, keď začal kopiť chybu za chybou a jeho trápenie nemalo konca. Nabudený brazílsky bojovník senzačne otočil na 7:5.