Home Správy Gombos po skvelom obrate v 3. kole challengeru v Brage víťazne

Gombos po skvelom obrate v 3. kole challengeru v Brage víťazne

BRAGA – Desiaty nasadený Norbert Gombos zdolal v 3. kole turnaja ATP Challenger 80 v portugalskej Brage (46 600 EUR +H, antuka vonku) osmičku „pavúka“ Ekvádorčana Emilia Gómeza v troch setoch 2:6, 6:4, 6:1.

Úvodný set bol zo strany Gombosa veľmi slabý. Po 10 minútach svietil na výsledkovej tabuli stav 0:3. Rodák z Galanty nezískal v úvode na riterne ani fiftín, chytil sa až v závere setu. Vybojoval dva gemy na vlastnom podaní, prvý set sa tak skončil 2:6.

Ani druhé dejstvo sa z pohľadu Slováka nezačalo dobre, na podaní prehrával 15:40, ale dokázal sa skonsolidovať a získať úvodný gem. Gómez cez zhodu vyrovnal. Gombos zlepšil hru a kládol tuhý odpor. V piatej hre prišiel o servis, ale využil hneď prvú šancu na ribrejk. V záverečnej fáze setu dostával súpera pod veľký tlak, rýchlejšie získaval body a dostal sa aj k dvom setbalom v 10. geme. Druhú možnosť premenil.

Psychickú pohodu z konca druhého setu využil náš tenista v rozhodujúcom dejstve a dostal sa do vedenia 3:0. Na podaní predvádzal sebaistý výkon a Gómez nemal nárok na návrat do zápasu. Získal len jedinú hru na servise. Noro využil hneď prvý mečbal.

• Gombos mal 50-percentnú úspešnosť pri premieňaní brejkových príležitosti (4/8)
  • pomer es a dvojchýb mal 7:5, jeho súper 6:0
  • zápas bol presunutý do haly, keďže Bragu sužujú vytrvalé dažde

Vo štvrťfinále sa stretne zverenec Tibora Tótha s 13. nasadeným domácim Joaom Dominguesom alebo Brazílčanom Joaom Magalhaesom Huebom de Menézesom.