Home Správy Gombos v 1. kole prostějovského challengeru favorita nezaskočil

Gombos v 1. kole prostějovského challengeru favorita nezaskočil

PROSTĚJOV – Norbert Gombos prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger v Prostějove (127 000 EUR +H, antuka vonku) so štvorkou žrebu Guidom Pellom z Argentíny v dvoch setoch 3:6, 2:6.

Favorizovaný Juhoameričan vstúpil do stretnutia výborne. Rýchlo sa ujal vedenia 3:0, čo mu v rámci prvého setu stačilo. Noro mal na riterne náznaky šancí, ale k brejkbalu sa nepredral. „Big pointy“ zvládal lepšie súper.

V úvode druhého dejstva dokázal náš tenista držať s Argentínčanom krok. Platilo to však len do stavu 2:2. V 5. geme urobil rodák z Bahía Blancy brejkom rozhodujúci krok na ceste za víťazstvom. V závere úplne ovládol dianie na kurte.

• Gombos prehral 10. z posledných 13 zápasov
  • Pella nečelil žiadnemu brejkbalu
  • po 1. servise zvládol 82 percent výmen

Slovensko prišlo v Prostějove v krátkom čase o oboch singlových zástupcov. Pred pár minútami totiž vypadol aj Filip Horanský.