Home Najdôležitejšie Gombos potvrdil rolu favorita: Porazil bývalého hráča top 20

Gombos potvrdil rolu favorita: Porazil bývalého hráča top 20

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži. V prvom kole porazil bývalého devätnásteho hráča sveta po setoch 6:4 a 6:4.

Od úvodu zápasu dominoval u oboch hráčov predovšetkým servis. V prvých šiestich gemoch sme videli len jeden brejkbal, ktorý náš reprezentant nevyužil. V siedmej hre sa však tento ukazovateľ zmenil, Gombos prelomil podanie súpera a ujal sa vedenia 4:3, ktoré si až do konca setu pohodlne postrážil a úvodnú sadu vyhral 6:4.

Druhý set s identickým scenárom

Aj v druhom sete bola hra na servise dominantou. V prvej hre mal slovenský tenista možnosť prelomiť podanie Cuevasa, ale tú nevyužil. Až do stavu 3:3 si obaja hráči bezpečne držali svoje podania. Podobne ako v prvom sete, v siedmom geme Gombos zapol na vyššie obrátky a brejkol svojho súpera. Jediný brejk mu stačil aj na víťazstvo v druhom sete rovnakým pomerom ako v tom prvom. Gombos vyhral 6:4.

Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v súboji o hlavnú súťaž zmeria sily s desiatkou kvalifikačného pavúka Raduom Albotom z Moldavska.