Home Správy Gombos postúpil na challengeri v Rennes do 2. kola

Gombos postúpil na challengeri v Rennes do 2. kola

by Dominika Mikušiaková

RENNES – Norbert Gombos zdolal v 1. kole challengeru v Rennes (81 240 USD +H, tvrdý povrch v hale) Španiela Carlosa Tabernera po setoch 6:0, 4:6, 6:1.

V prvom sete bolo dianie na kurte jasne v réžii slovenského tenistu. Súpera k ničomu nepustil a po necelých 25 minútach mu udelil „kanára“.

V druhom dejstve sa hra vyrovnala a dlho sa hralo bez šancí na príjme. Za stavu 4:3 si Gombos vypracoval brejkbal, využiť ho však nedokázal a vzápätí sám zaváhal na podaní. Španiel následne set dopodával čistou hrou a vynútil si rozhodujúci set.

V ňom sa Norbi vrátil k výkonu z úvodného setu. V druhom geme vzal Španielovi podanie a poistku pridal v geme šiestom, čím zvýšil už na 5:1. Následne zápas bez väčších komplikácií dopodával.

• Gombos si pomohol 11 esami
  • po 1. servise získal 88 % výmen

V druhom kole sa slovenský tenista stretne so šiestym nasadeným Cyperčanom Marcosom Baghdatisom.