Home Najdôležitejšie Gombos po päťsetovom maratóne do hlavnej súťaže Wimbledonu

Gombos po päťsetovom maratóne do hlavnej súťaže Wimbledonu

LONDÝN – Norbert Gombos zdolal vo finále kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) Dominika Köpfera z Nemecka po päťsetovej bitke 2:6, 6:3, 2:6, 6:4, 7:5.

V úvodnom sete nedostal Norbi od nemeckého tenistu žiadnu šancu. Rýchlo nabral manko 0:4, a hoci postupne zlepšoval servis, vinou trápenia na riterne nedokázal priebeh zdramatizovať.

Druhé dejstvo prinieslo zmenu. Podanie rodáka z Galanty fungovalo neomylne a do problémov sa dostával čoraz častejšie jeho súper. Brejkbal na 2:0 ešte Gombos nepremenil, ale v 8. geme pri druhej príležitosti nezaváhal. Následne využil hneď prvý setbal – 6:3.

Do tretej časti vstúpil lepšie 24-ročný Nemec, ktorý sa ujal vedenia 2:0. Náš tenista zakrátko vyrovnal, ale od stavu 2:2 dominoval znova rodák z mestečka Furtwangen im Schwartzwald.

Köpfer si preniesol pohodu aj na začiatok štvrtého setu. Noro sa opäť zmobilizoval za stavu 0:2. Promptne vyrovnal, v 6. hre si poradil so štyrmi brejkbalmi a v závere mal prevahu. Po brejku na 4:3 si dvakrát udržal servis.

V rozhodujúcom dejstve pokračoval zverenec Ladislava Simona v trende z predchádzajúcich minút. Odskočil na 2:0, no vzápätí nevyužil štyri šance na druhý brejk a o chvíľu prehrával 2:3. V koncovke mal pevnejšie nervy. Za stavu 4:5 ustál pri vlastnom podaní skóre 0:30 a vo zvyšku duelu nemeckého vyzývateľa prevalcoval.

• v zápase bolo 34 brejkbalov
  • Gombos zahral 10 es a spravil rovnaký počet dvojchýb
  • v grandslamovej kvalifikácii uspel pri 16. pokuse

Zajtra o 11:00 SELČ prebehne žreb hlavnej súťaže. Okrem Norberta Gombosa sa dozvie meno svojho súpera v 1. kole aj Lukáš Lacko.