Home Správy Gombos na challengeri v Playforde po ďalšom boji do štvrťfinále

Gombos na challengeri v Playforde po ďalšom boji do štvrťfinále

PLAYFORD – Šiesty nasadený Norbert Gombos zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger v austrálskom Playforde (75 000 USD, tvrdý povrch vonku) francúzskeho kvalifikanta Huga Greniera 6:4, 4:6, 6:1.

Úvod zápasu patril Francúzovi. Odskočil do vedenia 2:0, no rodák z Galanty bleskovo vyrovnal a v koncovke prvého dejstva mal pevnejšie nervy. V 10. geme premenil na príjme hneď prvý setbal.

Druhý set bol plný zvratov. Grenier ho otvoril brejkom, o pár minút však prehrával 2:4. Norbi v ďalších minútach blížiace sa víťazstvo nespečatil, práve naopak. Stratil štyri gemy za sebou a išlo sa do rozhodujúcej časti.

Jej začiatok bol v réžii nášho tenistu. Odpútal sa do vedenia 3:0, a hoci vzápätí nepremenil trojicu brejkbalov, priebeh kontroloval. V 6. hre už brejkovú poistku pridal a následne duel dopodával.