Home Slováci v akcii Gombos otočil prehratý zápas a postupuje do hlavnej súťaže: V kritických momentoch zachoval chladnú hlavu

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos porazil vo finále kvalifikácie ATP Masters 1000 v Paríži nasadenú desiatku Radu Albota po setoch 7:5, 4:6 a 6:4. V rozhodujúcom sete prehrával už 2:4 a 15:40, ale sériou štyroch gemov v rade dokonal otočku.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, prvé dva gemy išli na stranu servujúcich hráčov. V tretej hre stratil slovenský tenista svoje podanie, ale následne kontroval ribrejkom. Na servise sa mu ani ďalej nedarilo a Albot brejkol rodáka z Galanty aj v druhom geme za sebou. Za stavu 3:5 pre moldavského hráča sa už zdalo, že nádeje na zisk prvého setu sú pre Gombosa nulové, ale ten zaradil vyšší rýchlostný stupeň a štyrmi hrami v rade dokonale otočil priebeh prvej sady, ktorú vyhral 7:5.

Druhý set mal podobný scenár ako začiatok prvej sady. V úvodných dvoch gemoch si obaja hráči podržali servisy, ale v ďalších dvoch to nedokázal ani jeden. V deviatom geme Gombos stratil podanie a Albot aj napriek menším problémom udržal servis a vyrovnal na 1:1.

O osude stretnutia rozhodol bláznivý tretí set

V treťom sete sa to pre slovenského reprezentanta nevyvíjalo podľa predstáv, v tretej hre stratil podanie a dlho nedokázal nájsť recept na servis svojho súpera. V siedmom geme prehrával Gombos už 2:4, 15:40 a vyzeralo to s ním zle-nedobre. Dva brejkbaly odvrátil, podržal servis a následne predviedol spanilú jazdu. Od stavu 3:4 uhral Albot len 3 loptičky a slovenský tenista postúpil po výhre 6:4 v treťom sete do hlavnej súťaže, kde bude čakať na svojho súpera.