Home Správy Gombos po skvelom obrate do štvrťfinále challengeru v Orlande

Gombos po skvelom obrate do štvrťfinále challengeru v Orlande

ORLANDO – Piaty nasadený Norbert Gombos si poradil v osemfinálovom 3. kole turnaja ATP Challenger 80 v americkom Orlande (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) s domácou voľnou kartou Evanom Songom po setoch 6:7(3), 7:5, 7:6(4).

Náš tenista mal parádny vstup do zápasu. Po ôsmich minútach viedol 3:0. Následne nevyužil šancu na pridanie poistky a o chvíľu bolo vyrovnané 3:3. Koncovka prvého setu priniesla drámu. Song mal po brejku na 5:4 všetky tromfy v rukách, ale Norbi si nátlakovou hrou vynútil vyrovnanie. Napokon rozhodoval tajbrejk. V ňom dominoval konzistentnejší Američan – 7:3.

Na začiatku druhého dejstva mal naďalej prevahu lasvegaský rodák. Za stavu 2:1 si pripísal po forhendovej chybe Gombosa brejk. Výhodu stratil v siedmom geme. Momentum razom prešlo na slovenskú stranu, čoho výsledkom bol obrat na 7:5. Noro odvrátil pri podaní na víťazstvo zásluhou maximálnej agresivity tri brejkbaly, vlastný tretí setbal premenil víťazným forhendom po čiare.

V rozhodujúcej časti pokračoval boj o každý fiftín. Bol to Slovák, kto sa za stavu 3:3 po dvojchybe domácej voľnej karty dočkal brejku. Po zmene strán ustál skóre 0:40, no servis na 6:4 o pár minút neskôr nezvládol. Ani ďalší úspech na príjme ho k postupu nedoviedol, keďže pri druhom podaní na víťazstvo zahodil mečbal a pustil protivníka k ribrejku. Skrátená hra patrila napokon po výsledku 7:4 aktívnejšiemu galantskému rodákovi.

• zápas trval 3 hodiny 10 minút
  • dovedna sa odohralo 256 výmen
  • Gombos zahral obe svoje esá v otváracom geme zápasu
  • dopustil sa 14 dvojchýb
  • Song mal opačnú bilanciu – 14 es, 2 dvojchyby

Štvrťfinálovým súperom zverenca Tibora Tótha bude najvyššie nasadený Barbadosan Darian King.