Home Najdôležitejšie Gombos očakáva proti Albotovi náročný zápas: Je behavý typ hráča

Gombos očakáva proti Albotovi náročný zápas: Je behavý typ hráča

by Roderik Pastier
Norbert Gombos

NEW YORK – Slovenský tenista Norbert Gombos sa v prvom kole na US Open stretne so 67. hráčom sveta, Radu Albotom. Po Andrejovi Martinovi, ktorý sa stretne s vychádzajúcou austrálskou hviezdou, dostal Gombos ďalšieho ťažkého súpera.


Gombos: Očakávam veľmi náročný zápas

Martinov krajan Norbert Gombos nastúpi v 1. kole proti Moldavcovi Raduovi Albotovi, s ktorým má bilanciu 1:1. Pred štyrmi rokmi ho zdolal na halovom challengeri vo francúzskom Orleans.

„Albota dobre poznám, hral som s nim na turnajoch už dvakrát. Očakávam veľmi náročný zápas, lebo je to behavý typ a ťažko sa budú proti nemu ukončovať výmeny, keďže má veľmi dobrú defenzívu. Dôležité bude, aby som sa vyrovnal s ťažšími podmienkami – vysokou vlhkosťou a dusnom. Situácia v New Yorku sa totiž od minulého týždňa zmenila,” referoval z dejiska turnaja slovenský daviscupový reprezentant.Andrej Martin narazí na austrálsky supertalent

Z kvarteta slovenských tenistov na US Open dostal v 1. kole dvojhry najťažšieho súpera Andrej Martin. Žreb mu prisúdil nasadenú dvadsaťjednotku Austrálčana Alexa de Minaura. Martin je rád, že si môže zahrať v hlavnej súťaži grandslamového turnaja a duel proti držiteľovi troch singlových titulov na okruhu ATP si chce užiť.

„Alex de Minaur je vychádzajúca hviezda svetového tenisu, už teraz je skvelý hráč. Myslím si, že typovo by mi mohol sedieť, keďže obaja hráme radi dlhé výmeny. Roky som bojoval o výsadu byť priamo nasadený do hlavnej súťaže grandslamu, aby som si mohol zmerať sily s najlepšími. Teraz si to idem skúsiť čo najviac užiť a ukázať najmä sám sebe, na čo mám. Bez ohľadu na to, aké veľké meno je na druhej strane dvorca,” uviedol pre TASR najlepší slovenský singlista, 95. hráč rebríčka ATP.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + seventeen =