Home Názory Gombos o extralige v drese Slávie STU Bratislava: Chalani sú srdciari, nedostaneme za to ani cent

Gombos o extralige v drese Slávie STU Bratislava: Chalani sú srdciari, nedostaneme za to ani cent

by Majo Malinovský
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Tenistom Slávie STU Bratislava sa podaril husársky kúsok, keď po finálovom triumfe nad TK LOVE 4 tennis Bratislava (5:2) získali už štvrtý extraligový titul v sérii, čo sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu inému tímu.


Za roky v extralige nula eur

Leví podiel na tomto triumfe mal aj slovenský daviscupový reprezentant Norbert Gombos, ktorý vo finálovej dvojhre doslova zmietol z kurtu Lukáša Lacka, ktorému neumožnil v zápase získať ani jediný gem. Gombos sa po štvrtom triumfe len ťažko rozhodoval, ktorý z titulov je najkrajší: “Všetky sú krásne. Vo finálových zápasoch sme sa vždy nadreli a museli sme ísť cez štvorhry.” Gombos je rád hlavne za svoj tím, ktorý sám opisuje ako partiu srdciarov: “Som šťastný, že som člen Slávie STU. Chalani sú srdciari, nechajú na kurte aj dušu a bojujú až do konca. Pritom všetci hráme zadarmo a nedostaneme za to ani cent.”

Aktuálne 109. hráč rebríčka ATP v rozhovore pre Denník Šport uviedol, že hlavnou motiváciou pre pôsobenie v extralige je tímový duch a vrelé priateľstvo: “Za roky, čo som hral v extralige, som dostal presne nula eur. Hrám v nej preto, že sa môžem stretnúť so spoluhráčmi. Celý týždeň spolu trénujeme, hráme a povzbudzujeme sa. Vždy vládne tímový duch. Je to o kamarátstve.“Kohlschreiber dostáva desaťtisíce eur

Gombos má skúsenosti aj s pôsobením v tímových súťažiach iných krajín, ale príliš im neholduje: “Hrával som nemeckú bundesligu, maďarskú aj rakúsku ligu. Celkovo sa ligám skôr vyhýbam. Kalendár počas sezóny je dlhý a ligy berú energiu, ktorú potrebujem na turnaje. Keď už mám v niektorej lige štartovať, najradšej hrám v Nemecku, pretože je najkvalitnejšia v celej Európe. Navyše v nej dávajú zaujímavé odmeny, vďaka ktorým sa dá aj dobre zarobiť .”

Rodák z Galanty sám na zárobky v tímových súťažiach odkázaný nie je, pretože ako člen Národného tenisového centra má od STZ zabezpečený servis. “V nemeckej lige vedia pritiahnuť aj hráčov z Top 30. Často tam hráva napríklad Philipp Kohlschreiber. Dopočul som sa, že on dostáva štartovné v desaťtisícoch eur. V iných ligách je to pravdaže menej a v našej nič,“ uzavrel pre Denník Šport Gombos.

Zdroj: TASR, Denník Šport

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − one =