Home Správy Gombos na Australian Open dostal priaznivý žreb, zahrá si aj Kovalík

Gombos na Australian Open dostal priaznivý žreb, zahrá si aj Kovalík

MELBOURNE – Jediným slovenským mužom, ktorý sa mal predstaviť na Australian Open pôvodne bol Norbert Gombos. Ten získal miesto v hlavnej súťaži pomocou kvalifikácie. Nakoniec sa však predstaví aj Jozef Kovalík, ktorému sa ušlo pozície „lucky losera“. Obaja spoznali mená súperov pre prvé kolo.

Norbert Gombos si zmeria sily so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom. Ide o 85. hráča svetového rebríčka, pre ktorého pôjde, podobne ako pre Slováka, o prvú účasť v hlavnej súťaži Australian Open. Pre druhé kolo sa víťazovi rysuje súboj s lepším z dvojice Diego Schwarzman alebo Lloyd Harris.

Jozef Kovalík bude taktiež čeliť španielskemu súperovi. Bude ním 27. nasadený Pablo Carreňo-Busta. Svetová tridsiatka obhajuje štvrté kolo z minulého roka. Pre slovenského tenistu pôjde o druhú účasť (prvá bola v roku 2016) v hlavnej súťaži Australian Open. Nikdy na žiadnom grandslame doposiaľ neprešiel prvým kolom (pôjde o jeho ôsmu účasť). Na víťaza bude v druhom kole čakať lepší zo súboja kvalifikantov – Christopher Eubanks alebo Peter Gojowczyk.

Kompletný žreb mužov na Australian Open si môžete pozrieť tu.