Home Najdôležitejšie Gombos, Kovalík a Martin spoznali wimbledonský žreb kvalifikácie

Gombos, Kovalík a Martin spoznali wimbledonský žreb kvalifikácie

by Tomas Hmira

LONDÝN – Traja slovenskí tenisti sa pred malou chvíľou dozvedeli žreb kvalifikácie Wimbledonu.

V hornej polovici žrebu sa nachádza Norbert Gombos (182. v rebríčku ATP). Ako nenasadený tenista si v úvodnom kole zmeria sily s rovnako nenasadeným Glebom Sacharovom (224. v rebríčku ATP). Ak uspeje, v 2. kole nastúpi proti víťazovi duelu Sebastian Ofner (145. v rebríčku ATP) vs Daniel Gimeno-Traver (202. v rebríčku ATP). Na finále eliminácie sa črtá zápas s nasadenou šestkou Geraldom Melzerom (108. v rebríčku ATP).

V dolnej časti sa nachádza Jozef Kovalík (150. v rebríčku ATP). Aj on ako nenasadený hráč vyzve v úvodnom kole rovnako nenasadeného tenistu. Bude ním niekdajší 8. muž sveta Jürgen Melzer (705. v rebríčku ATP). Ak ho zdolá, v 2. kole narazí na lepšieho zo zápasu Hugo Dellien (113. v rebríčku ATP) vs Gó Soeda (180. v rebríčku ATP). Na prípadné finále kvalifikácie môže rátať podľa papierových predpokladov s Yannickom Madenom (134. v rebríčku ATP).

Andrejovi Martinovi (161. v rebríčku ATP) žreb už v úvodnom kole pridelil nasadeného tenistu číslo 32, Alexandra Bublika (148. v rebríčku ATP). Ak si s ním poradí, v 2. kole vyzve víťaza stretnutia Benjamin Bonzi (203. v rebríčku ATP) vs Josuke Watanuki (271. v rebríčku ATP). V prípadnom finále by zrejme čelil Bjornovi Fratangelovi (123. v rebríčku ATP).

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + seven =