Home Najdôležitejšie Gombos je po fantastickom výkone v Bastade už vo štvrťfinále: Talentovanému Fínovi nedal šancu

Norbert Gombos

BASTAD – Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP vo švédskom Bastade. Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolal ôsmeho nasadeného Emila Ruusuvuoriho z Fínska za 74 minút 6:2 a 6:4.

Gombos mal výborný vstup do zápasu, keď už v prvej hre prelomil podanie fínskeho tenistu. Slovenský reprezentant počas celého setu výborne servoval a nepúšťal svojho súpera k žiadnym brejkbalovým príležitostiam. V závere setu Ruusuvuori druhýkrát v zápase prišiel o podanie a rodák z Galanty viedol po 36 minútach 1:0.

Aj druhé dejstvo malo podobný obraz ako set prvý, slovenský tenista bol naďalej na servise neomylný a v piatej hre po brejku urobil dôležitý krok k postupu. Záver zápasu si Gombos postrážil a zaslúžene postúpil do štvrťfinále.

V boji o semifinále čaká nášho tenistu víťaz zápasu medzi talianskym búrlivákom Fogninim a Španielom Baenom.