Martin Kližan
Martin Kližan (Foto: TASR - Pavol Zachar)

Gombos, Horanský a Kližan spoznali mená prvých súperov sezóny

BENDIGO/NOUMÉA – Trojica slovenských tenistov zabojuje v hlavných súťažiach budúcotýždňových challengerových turnajov.

V austrálskom Bendigu (162 480 USD, tvrdý povrch vonku), kam sa kvôli požiarom presťahoval challengerový turnaj z Canberry, sa predstaví dvojica Slovákov. Norbert Gombos je turnajovou dvanástkou a v Austrálii začne až od druhého kola. Jeho súperom bude Američan Bradley Klahn alebo Peruánec Juan Pablo Varillas. V prípadnom osemfinále by mal vyzvať piateho nasadeného Američana Steva Johnsona.

Filip Horanský si v úvodnom kole zahrá proti domácemu Alexovi Boltovi. Ak uspeje, v tom druhom narazí na jedenásteho nasadeného Kanaďana Braydena Schnura. Podľa papierových predpokladov by si mal osemfinále v tejto časti žrebu proti Schnurovi zahrať ôsmy nasadený Nemec Dominik Köpfer.

Challenger v hlavnom meste súostrovia Nová Kaledónia, Nouméi (81 240 USD, tvrdý povrch vonku) si zahrá Martin Kližan. Slovák plní rolu turnajovej deviatky a tak má na úvod voľno. V druhom kole vyzve úspešného kvalifikanta alebo Francúza Constanta Lestienna. Na osemfinále sa črtá Kližanov súboj so zlepšujúcim sa Austrálčanom Christophom O´Connellom. Jednotkou turnaja je argentínsky člen top 100 Federico Delbonis.

About David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Check Also

Roger Federer, Laver Cup 2022

Roger Federer ani na tenisovom dôchodku neprestáva udivovať: Švajčiarsky velikán hlasom populárnej aplikácie

ZURICH – Švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer sa stal hlasom aplikácie Waze. Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 1 =