Home Najdôležitejšie Gombos favorizovaného súpera nezaskočil, Fucsovics bol nad jeho sily

Gombos favorizovaného súpera nezaskočil, Fucsovics bol nad jeho sily

NEW YORK – Slovenský tenista Norbert Gombos nepostúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP Western & Southern Open v New Yorku. V nedeľňajšom zápase podľahol maďarskému súperovi Mártonovi Fucsovicsovi v dvoch setoch 3:6 a 4:6.

Maďarský tenista Márton Fucsovics od úvodu zápasu hral výborný tenis. Gombosa sa mu podarilo brejknúť hneď pri prvej hre na príjme a až do konca setu si obaja hráči držali svoje podanie a slovenský tenista ťahal v prvej sade za kratší koniec, Fucsovics vyhral 6:3.

V druhom sete už dominoval skôr príjem ako servis, čoho dôkazom sú aj tri brejky. Hneď v prvej hre dokázal Fucsovics brejknúť Gombosa, ale ten kontroval najlepšou možnou alternatívou a hneď v ďalšom geme zobral Maďarovi servis. Fucsovics potvrdzoval pozíciu favorita prakticky v celom zápase, v piatej hre opäť brejkol Gombosa a pohodlne dokráčal k víťazstvu v zápase.

Gombos sa prebojoval do hlavnej súťaže z kvalifikácie ako jediný Slovák. Spoločné podujatie ATP a WTA sa malo pôvodne konať v americkom Cincinnati, ale pre pandémiu koronavírusu ho presunuli do New Yorku.