Anna Karolína Schmiedlová, Igor Moška, Norbert Gombos, Tibor Tóth
Anna Karolína Schmiedlová, Igor Moška, Norbert Gombos a jeho tréner Tibor Tóth (Foto: TASR - Jaroslav Novák)

Gombos a Schmiedlová po skvelých vystúpeniach na Roland Garros: Možno som prehral s budúcim šampiónom

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti Norbert Gombos s Annou Karolínou Schmiedlovou vnímajú postup do 3. kola Roland Garros ako odmenu za tvrdú drinu počas koronapauzy.


Zverenec Tibora Tótha dosiahol na parížskej antuke životný úspech na grandslamových turnajoch, Schmiedlová vyrovnala svoje maximum z roku 2014. V dueloch o postup medzi elitnú šestnástku im vystavili stopku Argentínčania Diego Sebastian Schwartzman a Nadia Podoroská, ktorí postúpili už do semifinále.Forma išla hore

Gombos na jar počas prestávky spôsobenej pandémiou koronavírusu príliš neveril, že sa v tomto roku ešte rozbehne turnajový kolotoč. Usilovne však trénoval a po reštarte sezóny sa na dvorce vrátil kondične výborne pripravený. Na US Open prvýkrát na podujatiach veľkej štvorky prekonal úvodnú prekážku a získal sebavedomie, ktoré naplno zúročil na Roland Garros. Vyradil nasadenú dvadsaťštvorku Chorváta Bornu Čoriča a v 3. kole poriadne potrápil Schwartzmana, v úvodnom dejstve nepremenil šesť setbalov.

Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

“Veľmi si vážim, že som v Paríži uspel v náročných podmienkach, s ktorými som sa musel popasovať. Veľa hráčov sa na ne sťažovalo, no boli rovnaké pre všetkých. Musel som podať najlepší výkon. Úspech na Roland Garros mi mentálne pomohol a dodal viac sebavedomia. V Paríži bolo chladné počasie, preto bolo dôležité udržať sa v teple a eliminovať riziko zranenia,” uviedol Gombos.Zmenil pohľad na tenis

Slovenský daviscupový reprezentant počas koronapauzy zmenil pohľad na tenis. “Začal som ho vnímať ináč. Bol som veľmi šťastný, že sa napokon rozbehla medzinárodná sezóna. Do Ameriky sme išli s mojím kondičným trénerom Dávidom Olászom s tým, že to ideme vyskúšať. Povedal som si, že keď už hrám hlavnú súťaž na grandslame, musím to využiť. Už na turnaji v New Yorku, ktorý sa mal pôvodne hrať v Cincinnati, som podal dobré výkony a postúpil z kvalifikácie do hlavnej súťaže. Na US Open som sa prebojoval do 2. kola, v ktorom som potrápil Marina Čiliča. Dobrú formu som zúročil aj na Roland Garros. škoda nevyužitých šancí v zápase so Schwartzmanom, možno som prehral s budúcim šampiónom.”

Norbert Gombos, Tibor Tóth
Tréner Tibor Tóth a Norbert Gombos (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

Gombosov tréner Tibor Tóth vyzdvihol pracovitosť svojho zverenca. “Noro mi dosť pripomína Dominika Hrbatého, ktorého som v minulosti tiež trénoval. Je veľmi usilovný, pracuje na sebe, na tréningoch dáva do toho všetko. Má predpoklady na to, aby sa ešte zlepšoval a stúpal vo svetovom rebríčku. Na US Open i na Roland Garros potvrdil, že je schopný zdolávať aj hráčov zvučného mena a byť vyrovnaným súperom aj tým najlepším.”Schmiedlová získala cenné skalpy

Schmiedlová po operácii kolena klesla vo svetovom rebríčku WTA do druhej stovky, no vďaka chránenému renkingu sa v Paríži dostala do hlavnej súťaže. Získala skalpy dvoch bývalých svetových jednotiek Američanky Venus Williamsovej i Bielorusky Victorie Azarenkovej a malá šancu prvýkrát postúpiť do grandslamového osemfinále. V 3. kole však nenašla recept na pestrú hru argentínskej kvalifikantky Podoroskej.

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

“Na začiatku roka by som neverila tomu, že by sme mohli odohrať Roland Garros na konci septembra. Postup do 3. kola v Paríži ma určite posunul vpred. Grandslamy si teraz viac vážim. Dokázala som sama sebe, že aj v náročných podmienkach som schopná držať krok s tými najlepšími. Odohrala som dva veľmi dobré zápasy, škoda, že proti Podoroskej mi to nevyšlo.”

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × three =