Home Najdôležitejšie Garciová zdolala Plíškovú a triumfovala v Tchien-ťine

Garciová zdolala Plíškovú a triumfovala v Tchien-ťine

TCHIEN-ŤIN – Víťazkou turnaja WTA International v Tchien-ťine  (750 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa stala Francúzka Caroline Garciová po víťazstve nad Češkou Karolínou Plíškovou 7:6(7), 6:3.

Celý prvý set sa niesol v znamení stabilných servisov. Ku brejkbalom sa dostala iba za stavu 2:2 Garciová, ale využiť ich nedokázala. O víťazke tak rozhodoval až tajbrejk. Češka si vybojovala už náskok 5:1. Francúzka sa vrátila do priebehu skrátenej hry a vyrovnala na 5:5. K setbalu sa však dostala Plíšková, nezužitkovala ho. Potom prišla za stavu 7:6 šanca aj pre Garciovú, ani tá však neuspela. Vzápätí sa dostala ku druhej možnosti a po nej už uzavrela prvý set.

Francúzka si v druhom dejstve vybudovala už náskok 5:0. Hrozbu „kanára“ odvrátila Plíšková na servise suverénne čistou hrou. Následne po veľkom boji prelomila podanie Garciovej a na 3:5 znížila pri servise. Keď šla Garciová po druhý raz podávať na triumf, už nezaváhala. Esom premenila hneď prvý mečbal.