Home Audio/video VIDEO Frustrovaný Djokovič nenastúpil do boja o bronz v mixe: Bartyová s Peersom získali medailu bez boja

VIDEO Frustrovaný Djokovič nenastúpil do boja o bronz v mixe: Bartyová s Peersom získali medailu bez boja

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

TOKIO – Srbský tenista Novak Djokovič nenastúpil po boku Niny Stojanovičovej na zápas o bronz v mixe na OH 2020 v Tokiu. Ako dôvod uviedol zranenie ľavého ramena. Austrálčania Ashleigh Bartyová s Johnom Peersom tak získali bronz bez boja.


Najprv prehra v single, potom nenastúpenie na zápas a veľká frustrácia

Djokovič prišiel do Tokia s cieľom vybojovať vytúžené zlato vo dvojhre a skompletizovať svoju zbierku trofejí, napokon však v singli zostal bez medaily. V semifinále nestačil na Zvereva a v súboji o bronz podľahol Carrenovi-Bustovi.

Srb síce v tajbrejku druhého setu odvrátil mečbal a vynútil si rozhodujúce dejstvo, v ňom však ťahal za kratší koniec. Carreno-Busta vďaka skvelému podaniu i forhendu odskočil Djokovičovi na 3:0 a v deviatom geme premenil pri vlastnom servis v poradí šiesty mečbal. Po zisku skalpu lídra svetového rebríčka ATP neskrýval veľké emócie.

https://www.youtube.com/watch?v=uRIpj-qC3yw

Djokovič pôsobil počas celého zápasu frustrovaným dojmom. Po strate podania na začiatku tretieho setu odhodil raketu na prázdnu tribúnu Ariake Tennis Parku. Po pokazenom voleji si to odniesla ďalšia raketa, ktorú zdemoloval. Srb vlani v dueli s Carrenom Bustom v osemfinále US Open v závere prvého setu napálil loptičku do tváre čiarovej rozhodkyne, za čo si vyslúžil vylúčenie z turnaja. mix – o 3. miesto:
Ashleigh Bartyová, John Peers (Austr.) – Novak Djokovič, Nina Stojanovičová (Srb.) – bez boja

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + 12 =