Home Audio/video FOTO+VIDEO: Slovákom tesne ušiel postup na finálový turnaj: Ťažko sa mi hľadajú slová, priznal Gombos

FOTO+VIDEO: Slovákom tesne ušiel postup na finálový turnaj: Ťažko sa mi hľadajú slová, priznal Gombos

by Roderik Pastier
Norbert Gombos

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku.


“Ťažko sa mi hľadajú slová. Je to pre mňa sklamanie, opäť sme tesne prehrali zápas o postup na finálový turnaj. Mal som duel dobre rozohraný, v druhom sete som však zahral horší gem, ktorý Musettiho nakopol. V treťom sete som sa vrátil späť, cítil som, že mám navrch, pokazil som však tesné lopty. V poslednom geme zahral Musetti výborne údery. Dvakrát skončila loptička z jeho rakety na čiare, taký je tenis,” povedala po zápase slovenská tímová dvojka.

“Diváci ma hnali dopredu, dal som do toho všetko, ale nevyšlo to. Štve ma to, pretože moja hra je veľmi dobrá. S Jannikom Sinnerom to bolo tesné, aj proti Musettimu, aj na uplynulých dvoch turnajoch. Verím, že sa to konečne otočí v môj prospech,” dodal sklamaný Gombos.

Norbert Gombos
Sklamaný Norbert Gombos po tesnej prehre s Lorenzom Musettim (Foto: TASR/AP – Jakub Kotian)

Tóth: Tento tím má budúcnosť

Slovenského kapitána Tibora Tótha mrzelo, že jeho zverencom tesne ušiel postup na finálový turnaj. “Odohrali sme proti Talianom rovnocennú partiu, chýbalo málo. Každý nechal dušu na kurte a nemôžem nikomu vyčítať ani jedinú loptičku. Som na hráčov hrdý, dali do toho maximum. Ťažko povedať, ako by to vyzeralo, keby mohol hrať Alex Molčan. Filip Horanský ho nahradil veľmi dobre, veď zdolal Sonega a potrápil aj Sinnera. Verím. že v ďalších zápasoch bude k dispozícii nielen Alex, ale aj Lukáš Klein, ktorý bol v uplynulom období zranený. Tento tím má budúcnosť,” zdôraznil Tóth.Slováci budú v septembri hrať o to, aby v roku 2023 opäť mali šancu zabojovať o postup na finálový turnaj Davisovho pohára. Okrem Talianska majú účasť na vyvrcholení tohtoročnej edície istú vlaňajší finalisti Chorváti, držitelia voľných kariet Srbsko s Veľkou Britániou, Nemecko, USA, Austrália, Španielsko, Francúzsko, Švédsko, Holandsko, Argentína, Belgicko, Kazachstan a Kórejská republika.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 5 =