Home Audio/video FOTO+VIDEO Marterer triumfoval v Bratislave: Vo finále porazil premožiteľa Kleina

FOTO+VIDEO Marterer triumfoval v Bratislave: Vo finále porazil premožiteľa Kleina

by Roderik Pastier

BRATISLAVA – Nemecký tenista Maximilian Marterer sa stal víťazom dvojhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open. Vo finále zdolal českého kvalifikanta Tomáša Macháča po trojsetovej bitke 6:7 (3), 6:2, 7:5 a získal siedmy titul na ATP Challenger Tour, prvý od februára 2018, keď triumfoval vo francúzskom Cherbourgu.


V prvom sete Macháč i Marterer až do desiateho gemu suverénne vyhrávali svoje podania. Za stavu 5:4 mal Nemec k dispozícii päť brejkbalov a zároveň setbalov, no ani jeden nevyužil. Macháč si vynútil tajbrejk, v ktorom vďaka kvalitnému servisu a dvom minibrejkom slávil úspech.

https://www.youtube.com/watch?v=Lx5hjHIfewA

Marterer sa však rýchlo otriasol a v druhom dejstve na dvorci dominoval. Dvakrát prelomil Macháčovo podanie a vybudoval si rozhodujúci náskok 4:0. Nemec hral rýchlo a agresívne, na jeho konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým. V treťom sete Nemec za stavu 3:3 v Tildenovom geme zobral Macháčovi podanie. Následne síce prvýkrát v priebehu turnaja stratil servis, v koncovke mal však navrch. Za stavu 5:5 opäť získal súperovo podanie a v dvanástom geme premenil vďaka 15. esu hneď prvý mečbal. Celkovo zahral 50 víťazných úderov.

Tomáš Macháč a Maximilian Marterer s trofejou (Foto: TASR/AP – Pavel Neubauer)

„Finálový zápas mal veľmi vysokú úroveň. Musel som podať maximálny výkon, aby som ho vyhral. Mentálne to bolo veľmi náročné. V prvom dejstve som nevyužil päť setbalov a v tajbrejku som ťahal za kratší koniec. Veľkú zásluhu na tomto triumfe ma môj tréner Tobias Summerer. V Bratislave som prežil krásny týždeň. Od začiatku som sa tu cítil ako doma. Chcel by som sa poďakovať organizátorom za to, že pripravili veľmi dobrú ‘bublinu’, cítili sme sa v nej bezpečne. Tomášovi želám v jeho ďalšej kariére iba to najlepšie, na budúci týždeň sa vidíme v talianskom Ortisei,” uviedol Marterer v slávnostnom príhovore.Macháč nevyužil šancu na zisk druhého challengrového titulu, vo februári nenašiel premožiteľa v nemeckom Koblenzi. S celkovým vystúpením v Bratislave však vyslovil spokojnosť: „Bol to pre mňa mimoriadne vydarený turnaj, veď z kvalifikácie som postúpil až do finále. Ďakujem organizátorom i sponzorom. Veľká vďaka patrí aj môjmu trénerovi Danielovi Vackovi. Mám radosť, že budem prvýkrát v najlepšej svetovej dvojstovke.” 

dvojhra – finále:
Maximilian Marterer (Nem.) – Tomáš Macháč (ČR) 6:7 (3), 6:2, 7:5

Zdroj: TASR, youtube

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 14 =