sobota, 2 decembra, 2023
HomeBTZFOTO Žiaci TK Petržalka príjemným prekvapením tohtoročných majstrovstiev Slovenska

FOTO Žiaci TK Petržalka príjemným prekvapením tohtoročných majstrovstiev Slovenska

BRATISLAVA – Tohtoročné majstrovstvá Slovenska družstiev sa niesli v znamení viacerých prekvapujúcich výsledkov.


Medzi tie príjemné sa zaradila družina pod vedením kapitána Filipa Kratochvilu. TK Petržalku reprezentovali (poľa postavenia v rebríčku): Martin Šimunič, Maxim Hvorecký, Lukáš Švarc, Andrej Adamovič, Max Lorinčík, Milan Gál a Samuel Ježek.

Účinkovanie svojich zverencov na majstrovstvách nám okomentoval kapitán družstva Filip Kratochvíla: “V prvom rade by som sa chcel poďakovať naším chlapcom za ich bojovné výkony. Na kurte vydali zo seba všetko a nikto z nich nesklamal. Veľká vďaka patrí aj ich rodičom za to, akú vytvorili pre chlapcov atmosféru a povzbudzovali ich až do absolútneho konca.“

Martin Šimunič, Maxim Hvorecký, Lukáš Švarc, Andrej Adamović, Milan Gál, Samuel Ježek, Max Lorinčík, Filip Kratochvíla, TK Petržalka
(Foto: TK Petržalka)Mladší žiaci z TK Petržalka sa postupne prepracovali cez TJ Sokol Prešov jednoznačne 6:1. V semifinále zdolali ŠK Pepas Slovenská Ľupča tesne 4:3, aby napokon v čisto petržalskom finále podľahli favorizovanej TK Slávia STU so cťou 2:4.

“Finále bolo veľmi vyrovnané, rozhodli ho dve dvojhry, ktoré sme prehrali zhodne, tesne 3:6 4:6. Súper bol lepší a zaslúžene zvíťazil. Týmto by som chcel ešte raz pogratulovať hráčom, kapitánovi a celému klubu TK Slávia STU.”“Aj keď sme momentálne sklamaní z finálovej prehry, na konci dňa budeme veľmi spokojní aj s druhým miestom. Preto hodnotím naše účinkovanie na turnaji pozitívne. Pre náš klub to znamená veľmi veľa. Takýto výsledok sa nám v tejto vekovej kategórii nepodaril už 16 rokov. Aktuálne u nás vyrastá silná generácia mladých tenistov,” uviedol na záver Filip Kratochvíla.

TK Petržalka
(Foto: TK Petržalka)

Zdroj: ts – Igor Uher, TK Petržalka

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − five =

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments