Publikum na Australian Open (Foto: TASR)

FOTO Zberači loptičiek ako otroci na Australian Open: Toto je vrchol modernej techniky? Čudujú sa tenisoví priaznivci

MELBOURNE – V utorňajšom štvrťfinálovom súboji medzi wimbledonskou šampiónkou Jelenou Rybakinovou a Lotyškou Jelenou Ostapenkovou (6:2, 6:4) zaujal tenisových priaznivcov jeden moment. V priebehu prvého setu bol zápas prerušený pre dážď a mladí dobrovoľníci museli po zatiahnutí strechy sušiť kurt uterákmi. Fanúšikov prekvapilo, že aj v dnešnej dobe je toto najefektívnejší spôsob, ako dostať vodu z kurtu.


Prvý set zápasu medzi Kazaškou a Lotyškou prerušila za stavu 3:1 a 40:30 očakávaná prehánka a tak museli obe tenistky približne na pol hodinu opustiť kurt, kým sa organizátorom podarí opäť pripraviť podmienky pre pokračovanie. Keď sa strecha arény Roda Lavera zatiahla, bolo potrebné kurty vysušiť.

V dnešnej moderne dobe, kedy sú aj čiaroví rozhodcovia na turnaji nahradení modernou technológiou, ktorá hlási prípadné auty, museli mladí zberači loptičiek na kolenách vysušovať kurt uterákmi. Podľa slov Austrálskeho tenisového zväzu je toto stále najrýchlejšia metóda, ako začať čo najskôr po daždi hrať.

Divákom sa nepáči, že deti, ktorá takto „otročili“ nie sú za svoju prácu platené. Na US Open zberači naopak zarobia 15 dolárov za hodinu, na Wimbledone dostávajú paušálnu sadzbu 352 dolárov týždenne.Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Nadal po 18 rokoch prišiel o úchvatnú rekordnú sériu, Alcaraz na tróne vystriedal Djokoviča

LONDÝN – Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa po triumfe na turnaji ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + 5 =